Mikucza Éva vagyok. 12 évvel ezelőtt lettem a Széchenyi Magyar Iskola tagja.
8 évig voltam az iskola szülői munkaközösségének tagja, ebből több éven át az elnöke.
Ebben a tanévben vettem át az igazgatói tisztséget.
Szívügyemnek tekintem, hogy gyermekeink elsajátítsák a magyar nyelvet, megismerjék a magyar kultúrát, hagyományokat. Célom, hogy ezeket az értékeket megőrizzük, és tovább vigyük, mert ez a kötelességünk. A magyar nyelv tanításának sikere a családok és az iskola közös együttműködésében rejlik. Hatalmas ajándék az, hogy itt Amerikában a gyerekeknek lehetőségük van megtanulni a magyar nyelvet, magyarul írni, olvasni.
"Az, ki honi nyelvünk mellett van, nemzetünk életét hordja a szívében!" Széchenyi István
Csizmadia Bernadett vagyok. Magyarországon a Nyíregyházi Tanítóképző Főiskolán végeztem. Tíz éve vagyok a Széchenyi Magyar Iskola tanárainak tagja.
Célom a diszpórában és szórványban élő magyar gyermekekben a magyar identitás kialakítása és megerősítése, a magyar nyelv, hagyományaink, kultúránk átadása, magyarságunk megőrzése.
Hiszem és vallom, hogy a gyermekek lételeme a játék. Ehhez legjobb mődszer az élménypedagógia, amelyben az élmény lesz a tanulás kiindulópontja.
“Megtanulom, megőrzöm,
Tanítom, továbbadom.
A szüleim nyelvét a gyerekeim hangján,
Elkopni nem hagyom.”
(Gyulai István: Örökségünk)
Balogh Lili vagyok. Budapesten a Károli Gáspár Református Egyetem Tanítóképző Főiskolai Karán végeztem tanító szakon.
Magyarországon a Budapest XIII. Kerületi Csata Utcai Általános Iskolában dolgozom.
A 2023/2024-es tanévet a Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasaként az Amerikai Egyesült Államokban, New Brunswickon töltöm.
5. és 6. osztályosoknak tanítok földrajzot és történelmet.
Magyarországon és itt is fontosnak tartom a magyar kultúrát, a nyelvet, népzenét és néptáncot.
Hiszem, hogy pedagógusként óriási szerepünk van a ránk bízott gyermekek személyiségének formálásában. Szavainkkal, beszédünkkel, megjelenésünkkel is példát mutatunk tanítványainknak.
“Lehet, hogy elfelejtik mit mondtál nekik, de soha nem fogják elfelejteni, hogy hogyan érezték magukat szavaidtól” /Carl William Buehner/
Guba Saroltának hívnak. Másfél éve vagyok a Széchenyi Magyar Iskola és Óvoda csapatának tagja. Az óvodások mellett segédkeztem az első félévben, utána helyettesítő tanár voltam a 5. osztályban. Örömömre szolgál, hogy idén osztályfőnöke lehetek a 4. osztálynak.
A gyerekek nagyon fontos részei az életemnek, mivel gimnázium után költöztem ide New Jerseybe, mint au pair. Tinédzser korom óta mondhatom azt, hogy gyerekekkel foglalkozom, mivel édesanyám óvónő, így sokszor bementem én is az óvodába játszani a gyerekekkel, emellett néptáncot oktattam magyarországi táborokban, mint a Debreceni Népi Együttes tagja. Tanári filozófiám, hogy a hibák azért vannak, hogy tanuljunk belőlük. Nem baj, ha nem megy valami elsőre, nem szabad feladni, tovább kell próbálni. Tanárként felelősségemnek érzem, hogy motiváljam a tanulókat és segítsek nekik abban, hogy a tanulási folyamat pozitív élmény legyen.
Körömi Rita vagyok és idén az Első Osztályt tanítom. Gödöllőn nőttem fel és 1996 óta élek New Jersey-ben.
Magyarországi pedagógus diplomámat itt 2 mester fokú diplomával fejlesztettem tovább Korai Gyermekkor Pedagógiában és Iskolavezetésben.
20 éven keresztül New Brunswick városban a város óvodai és ifjúsági területen dolgoztam. 2023 januárja óta a New Jersey államnak dolgozom szinten oktatási vonalon.
Egy 9 éves kislányt nevelek aki szinten a magyar iskolába jár és ahogy neki is, mint minden diákoknak, az egyik legfontosabb célom a magyarság megszerettetése és hogy büszkén mondjak “magyar vagyok”.
1996- 2002; 2007-2013 között tanítottam a Magyar Iskolában alsó tagozatos osztályokat es Magyart mint Idegen nyelvet. 2021-ban megint visszatértem a tanításhoz alsó tagozatos tanárként és idén az első osztályosokat tanítom.
Célom a gyerekeket bevezetni a magyar írás-olvasás rejtelmeibe. Hiszek benne hogy pozitív motivációval a gyerekekre hosszú távon tudunk hatni és kinyitni őket a magyar nyelv rejtelmei fele. Úgy gondolom tanításunk egyik legfontosabb célja a magyar nyelv es kultúra megszerettetése a gyerekekkel. Egy kedvenc idézetemmel zárom a bemutatkozást: “Minden gyerek tudd tanulni csak nem mind ugyanakkor vagy ugyanúgy.” George Evans
Lotzin Edina vagyok, a Pici Maci zenei foglalkozás vezetője immár 2 éve. 17 évvel ezelőtt, mint Pici Macis anyuka vettem részt ezeken a foglalkozásokon a kisfiammal, aki mindjárt 20 éves. Most pedig a 3 éves kisfiammal, újra átéljük ennek a foglalkozásnak a varázsát.
Magamról csak annyit, hogy Apagyról jöttem és amióta ehhez az iskolához kerültem, szinte egy második otthonra találtam. 2011-től mint tanító csatlakoztam a Széchenyi Magyar Iskola tanári karához. Első osztályosokkal indítottam az első évemet, majd az évek során alkalmam volt szinte minden korosztályt tanítani, egészen 5. osztályig.
Két gyermekem már befejezte tanulmányait a magyar iskolában, de hála a másik két kis gyermekemnek még egy jó pár évig folytathatom munkámat az iskola falain belül. Ez az iskola egy kincs a gyerekeknek, mert nemcsak a nyelvet tanulják meg, hanem lehetőségük van átélni, megtapasztalni hagyományainkat és emellett még jó barátokra is szert tesznek.
Magyarország két legkiemelkedőbb táncegyüttesének az Angyalföldi Vadrózsa Táncegyüttesnek és a gödöllői Urban Verbunk Junior pedagógus gárdájának vagyok tagja, előbbinek aktív táncosa is. Mindezek mellett a Moravetz Produkció három futó szabadtéri darabjának vagyok tánckar vezetője.
A 2023/2024-es tanévet a Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasaként az Amerikai Egyesült Államokban, New Brunswickon töltöm.
7. osztályban tanítom a magyarságismeret két tantárgyát, földrajzot és történelmet.
Célom, hogy a kezeim között fejlődő gyerekek a jelenben olyan tudástárra tegyenek szert, amilyenre én az ő korukban a korszak akkori lehetőségei miatt nem tehettem.
Hiszem azt, hogy a mai gyermek társadalom többre képes mint ötven, harminc, tíz vagy akár öt évvel ezelőtt. És nem hiszek olyanokban mint pl: “korosztályos sajátosság”. Ez egy olyan fogalom aminek a mai világban már egyre kevesebb létjogosultsága van.
Pedagógusként és felnőtt emberként is felelősségünk van abban, hogy a mai hiperaktív világban mi felnőttek fel tudunk-e zárkózni a jelenkor kihívásaihoz, innovációhoz és a fiataloknak úgy alternatívákat mutatni, hogy abban ne csak a múltat prédikáljuk, mert azt nekik nem kell megélni. Hiszen az nem az ő, hanem a mi múltunk.
Román Mónikának hívnak és immáron 10 éve vagyok a Széchenyi Magyar Iskola tanári karának oszlopos tagja. 2000-ben fejeztem be tanulmányaimat marketing - reklám szakon, majd azt követően a Gábor Dénes Főiskolán folytattam, ahol 2004-ben végeztem.
Szívügyemnek tekintem megőrizni és továbbadni anyanyelvünket és kultúránkat. Nincs annál nagyobb öröm és büszkeség számomra, ahogy a gyermekeket végigvezethetem 4 éven keresztül az első betű megtanulásától, az utolsó közös évünkig, ahol már író- olvasó diákok válnak belőlük. Mindezt szeretetteljes tanítással, ahol a magyarság iránti identitásuk gyökereit folyamatosan erősíthetem és táplálhatom.
"Egy kincs van minden nemzetnek adva, míg azt megőrzi híven, addig él. E kincs neve: Édes anyanyelv." Jókai Mór
2008 óta tanítok a magyar iskolában és a szombati iskolanap után néptáncot tanítok gyerekeknek a helyi magyar klubban. Székelyudvarhelyen végeztem a tanítóképzőt, majd USA-ban szerzett tanítói mesteri diplomát. Hat éven keresztül magyar, mint idegen nyelvet tanítottam a Széchenyi Magyar Iskolában és több éven át nemcsak tanítói pozíciót töltöttem be, hanem sokféle tevékenységgel támogattam az iskolát (titkári teendőket végeztem, honlapot készítettem, bábszínházakat vezettem stb).
Zajacz Zsuzsannának hívnak és 10-éve vagyok a Széchenyi Magyar Iskola és Óvoda csoportjának tagja. Az iskolában segítőket kezdtem és 3-éve vagyok az óvodában. Eleinte segédkent majd a sors úgy hozta, hogy óvónő lettem.
Két lányom van, a fiatalabb még a magyar iskola tanulója. Nagyon szeretem a gyerekeket, és örömmel tölt el foglalkozni velük.
Fontos számomra a magyar nyelv tanítása, valamint a versek, dalok és a magyar kultúra fennmaradása ebben a hazanktol távol levő országban.